Záleží nám na lidech

Naším posláním je zajistit dodávky vysoce kvalitních a cenově dostupných léků těm, kteří jsou na nich každý den závislí. Naše aktivity a naše filozofie „We care“ jsou podporovány strategií udržitelnosti, kterou jsme implementovali v celé organizaci a která je postavena na třech pilířích: lidé, partneři a naše planeta.


Jasná strategie a našich šest SuperpowerZ, které popisují hodnoty a chování společnosti, nás provázejí na cestě naplňování našeho poslání. Formalizace našich přístupů a jasný fokus na odpovědnost a inkluzivitu nám pomáhají vytvářet rámec pro naši cestu odpovědnosti, která nás vede k uhlíkové neutralitě v roce 2030. 

Přečtěte si více o naší strategii udržitelnosti a také o projektech a aktivitách, které v rámci Zentivy uskutečňujeme na stránce Udržitelnost a ve Zprávě o udržitelnosti za rok 2021.

Zentiva a COVID

COVID-19 změnil svět i Zentivu. Stejně jako v mnoha jiných společnostech jsme byli nuceni začít pracovat novým způsobem a reagovat na nové výzvy v nepředvídatelném prostředí. Pro nás v Zentivě bylo od prvního okamžiku jasné, že si nemůžeme dovolit žádné narušení našeho podnikání. Jako výrobce léků jsme věděli, že se na nás lidé spoléhají a musíme jim zajistit dodávky léků, na kterých jsou každý den závislí. To nám dalo motivaci krizi překonat.

  • Zajistili jsme nepřetržitý přísun našich léků.
  • Zintenzivnili jsme své aktivity v oblasti dodávek léků, abychom reagovali na rostoucí poptávku.
  • V rekordně krátkém čase jsme začali vyrábět SANICOR, náš dezinfekční prostředek.
  • Po celou dobu jsme chránili naše lidi a vyhýbali se jakémukoli shluku v našich výrobních závodech.
  • Vedeme informační kampaň o očkování proti COVID-19 ve spolupráci s klíčovými autoritami, otevřeli jsme očkovací centra v našich výrobních areálech v Praze a Bukurešti, která byla určená pro naše lidi, jejich rodinné příslušníky a některé naše partnery.
  • Podpořili jsme náš tým několika aktivitami pro zdravé tělo, zdravou mysl a duševní pohodu.