Zprávy ze společnosti Zentiva

12. září 2023 / Zprávy
Výroba léků znamená velkou odpovědnost vůči našim zákazníkům
Výroba léků znamená velkou odpovědnost vůči našim zákazníkům. Bolest nebo nemoc nepočkají. Nemocný člověk nebo člověk trpící bolestí potřebuje své léky teď a tady. Tento pocit naléhavosti nás nutí dělat vše, co je v našich silách, abychom zajistili dodávky našich vysoce kvalitních a cenově dostupných léků těm, kteří je potřebují. Jako generický výrobce se v dnešní době potýkáme s mnoha překážkami.
Vysoké náklady na energie a distribuci na jedné straně, a tlak na referenční ceny a výběrová řízení na straně druhé vedly k tomu, že cena některých generických léčivých přípravků klesla na neudržitelně nízkou úroveň. To způsobuje výrobcům dilema, jak dostát své odpovědnosti vůči potřebným lidem v situaci, kdy výroba není ekonomicky udržitelná. Jsme velmi vděční, že německé sdružení odborníků Progenerika upozornilo na tento problém v Německu v souvislosti s velmi specifickým přípravkem, jehož vymizení z nabídky by způsobilo vážné problémy ve zdravotnictví. Podobných příkladů bychom mohli napočítat mnohem více i v jiných oblastech a doufáme v dobrý dialog, který by tuto situaci řešil.
➡ Článek si můžete přečíst zde (pouze v němčině): https://www.progenerika.de/news/am-limit-zentiva-arzneimittelversorgung/