Zprávy ze společnosti Zentiva

Top zaměstnavatel logo

10. března 2020    /   

Zentiva v reakci na pandemii coronaviru posiluje výrobu paracetamolu a ibuprofenu

PRAHA, 10. března 2020 – Přední farmaceutická společnost Zentiva reaguje na zvyšující se penetraci infekce coronaviru a mění plán výroby léčiv, aby posílila výrobu účinných látek paracetamol a ibuprofen pro pacienty v České republice, na Slovensku a v dalších zemích Evropy.

 

Jelikož má Zentiva jako jedna z mála farmaceutických společností svůj vlastní výrobní závod v České republice, může flexibilně reagovat na potřeby pacientů,“ říká Soňa Porubská, Generální ředitelka Zentiva CZ & SK. „Díky vysokému nasazení všech našich zaměstnanců ve výrobním závodě  jsme okamžitě změnili plán výroby a posílili výrobu paracetamolu a ibuprofenu, látek účinných proti horečce, která infekci coronavirem provází. Zároveň ale pokračujeme i ve výrobě ostatních léčiv, abychom zajistili plynulou dodávku pro všechny pacienty,“ dodala Soňa Porubská.

 

Denis Paris, Ředitel výrobního závodu Zentiva v Praze, okomentoval probíhající změny: „Naši zaměstnanci pracují s obrovským nasazením 24 hodin denně, aby vyrobili co nejvíce léčiv pro ty, kteří je potřebují. Tento měsíc plánujeme vyrobit o milion balení ibuprofenu a paracetamolu více, než bylo plánováno. Děláme vše pro to, abychom pomohli pacientům a jejich rodinám v současné situaci.“

 

Výrobní závod Zentivy v Praze – Dolních Měcholupech vyrábí nepřetržitě vysoce kvalitní a dostupné přípravky již více než 90 let. V současné době má kapacitu vyrobit více než 10 milionů balení léčiv měsíčně.

O společnosti Zentiva | www.zentiva.cz

Zentiva je výrobcem vysoce kvalitních, dostupných léčivých přípravků pro pacienty v Evropě i mimo ni. Díky více než 3000 zaměstnancům v celé Evropě a síti výrobních závodů včetně dvou vlajkových lodí v Praze a Bukurešti usilujeme o prvenství v oblasti generických přípravků v Evropě, abychom lépe podporovali každodenní potřeby lidí v oblasti zdravotní péče.

V rámci společnosti Zentiva se snažíme o to, aby zdravotní péče byla právem, nikoliv výsadou. Víc než kdykoliv v minulosti lidé potřebují lepší přístup ke zdravotní péči. Společně se zdravotnickými odborníky, lékárníky a osobami s rozhodovací pravomocí v rámci zdravotnického systému i my cítíme závazek v oblasti snižování nákladů a lepšího přístupu ke zdravotní péči, na kterou se všichni spoléháme.

Více si o společnosti Zentiva najdete na www.zentiva.cz

 

Kontakt pro média


Lucie Šabíková
Zentiva k.s.
GSM: +420 601 551 674
U Kabelovny 130, 102 37 Praha
Česká republika
www.zentiva.cz