Zprávy ze společnosti Zentiva

Zentiva logo and building

15. ledna 2019    /    Tiskové zprávy

NA POST CEO ZENTIVY BYL JMENOVÁN NICK HAGGAR

Společnost Zentiva s potěšením oznamuje jmenování Nicka Haggara na pozici CEO (Chief Executive Officer), a to s účinností od 11. února 2019. Nick Haggar do Zentivy přechází ze společnosti InsudPharma, kde v letech 2016–2019 rovněž působil na postu CEO. Ve farmaceutickém průmyslu a zdravotnictví působí již více než 30 let a může se pochlubit výraznými obchodními úspěchy na vůdčích pozicích v subjektech Sandoz (Novartis), GlaxoSmithKline a Ranbaxy i technickým know-how, neboť svou kariéru zahájil ve společnosti Baxter Healthcare právě v technickém provozu. V letech 2014–2015 zastával roli President of Medicines for Europe (dříve EGA). Nick Haggar bude působit v Praze a jeho nadřízeným orgánem bude Poradní výbor (Advisory Committee) společnosti Zentiva.

„Nesmírně mě těší, že mohu společnost Zentiva doprovázet na této její nové cestě. V nadcházejících měsících, v rámci uspokojování každodenních potřeb klientů v oblasti zdravotní péče, rozšíříme naši působnost, zvýšíme produktivitu a urychlíme růst,“ uvedl k výše uvedenému Nick Haggar.

Společnost Zentiva byla v říjnu loňského roku vyčleněna ze skupiny Sanofi a jejím vlastníkem je nově Advent International, jeden z největších a nejzkušenějších světových soukromých investičních subjektů na světě.

O společnosti Zentiva

V Zentivě věříme, že zdravotní péče má být právem, nikoli výsadou. Lidé dnes více než kdy dříve potřebují lepší přístup ke zdravotní péči. Každodenní řešení, na kterých jsme všichni závislí, dnes totiž představují jeden z hlavních pilířů zdravého života. Zentiva se zaměřuje na obyvatele Evropy. Ve spolupráci se zdravotnickými pracovníky, lékárníky a činiteli rozhodujícími o systému zdravotnictví totiž cítíme stejnou společenskou povinnost – přispívat ke snižování nákladů a zlepšování přístupu ke zdravotní péči. S více než 2500 zaměstnanci v rámci Evropy a dvěma výrobními závody (v Praze a v Bukurešti) je naším cílem dosáhnout vůdčí pozice v oblasti generik a volně prodejných léků a nabízet tak maximální podporu při naplňování každodenních potřeb občanů v oblasti zdravotní péče.

Contact for media


Ines WINDISCH
Head of Corporate Affairs and Human Resources
Zentiva Group
Tel.: +420 601 341 444
U Kabelovny 130, 102 37 Praha
Česká republika
Ines.Windisch@zentiva.com
www.zentiva.com