Příběhy našich zaměstnanců

VYVÍJÍME LÉČIVA
Díky pokroku ve výzkumu a vývoji podporujeme inovace a nacházíme nové způsoby dodávání vysoce kvalitních a cenově dostupných léků. Náš mezinárodní tým sdružuje lidi z celé Evropy, včetně průmyslových vědců a akademických partnerů z univerzit po celé Evropě.

Seznamte se s Jiřím Václavíkem, vedoucím projektového řízení ve společnosti Zentiva – Česká republika


Jiri Vaclavik - Zentiva

“Jsem původem chemik, který se trochu dotkl i ekonomie. Jakmile jsem se začal poohlížet po svém prvním zaměstnání, oddělení vývoje v Zentivě zrovna hledalo projektového manažera. Jsem dodnes vděčný, že mi společnost Zentiva dala příležitost dělat tuto práci, která zahrnovala všechno, co jsem v pracovním životě chtěl dělat a zároveň co jsem dělal rád – vedení a koordinace v oblasti výzkumu a vývoje se špetkou byznysu. Postupem času jsem se přesvědčil, že se na této pozici dá naučit ještě mnohem více. Po nějaké době v roli projektového manažera jsem se před dvěma lety přesunul k řízení tohoto oddělení. Vzhledem k povaze farmaceutického průmyslu musíme dodržovat mnoho předpisů a postupů, ale zároveň je zde ohromný prostor pro kreativitu a osobní rozvoj. Pro mě osobně je taky důležité, aby měla práce smysl – a zde věřím, že vývoj inovativních a dostupných léků pro pacienty napříč Evropou opravdu smysl má. Moc mě těší být u toho! Na konci bych dodal ještě jednu důležitou věc: (nejen) v práci je to o lidech a kolektiv u nás v Zentivě je úžasný!"

VYRÁBÍME LÉČIVA
Náš průmysl nám dává možnost spolehlivě vyrábět vysoce kvalitní a dostupné léky pro miliony lidí. To vše díky našim závodům v Praze, Bukurešti a Ankleshwaru, a také ve spolupráci s našimi partnery z externí výrobní sítě, kterou jsme vybudovali.

Seznamte se s Ayushi Tewari, vedoucí pro zajišťování kvality léčiv ve společnosti Zentiva – Indie


"Svou dynamikou se Zentiva etablovala mezi významnými hráči farmaceutického průmyslu.
Díky kladnému postoji k učení a neustálému růstu nyní vyrábíme a podáváme vysoce kvalitní a dostupné léky ve více než 40 zemích světa, a to vše díky nejmodernějším zařízením a skvělým lidem. Zentiva nadále investuje do svých zaměstnanců, protože to oni jsou klíčem k našemu úspěchu. Všichni využíváme naše SuperpowerZ k dosažení nových cílů.

Jako Quality Officer jsem zodpovědná za to, že budou všechny léky, které opustí naši výrobu v Ankleshwaru, odpovídat těm nejvyšším standardům kvality a splňovat požadavky našich zákazníků a pacientů."

SLOUŽÍME LIDEM
Stojíme bok po boku se zdravotnickými pracovníky, lékárníky a dalšími významnými osobami v oblasti zdravotnictví. Máme stejné sociální cítění, pomáháme snižovat náklady a zlepšovat přístup ke zdravotní péči. Díky našim investicím do výroby můžeme na nové trhy a do širšího portfolia dodat více léků, a to lidem v Evropě i mimo ni.

Seznamte se s Hannou Kolisnyk, manažerkou prodeje a vedoucí oddělení pro veřejné zakázky a obchodní vztahy ve společnosti Zentiva – Ukrajina


Hanna Kolisnyk, Head of Tender and Trade Dep, Sales Manager, Zentiva Ukraine

“Jako vedoucí oddělení tendru a obchodu ve společnosti Zentiva mám dohled nad neustálou a nepřetržitou dostupností produktů v lékárnách, které jsou tu pro naše pacienty.

S více než 15 lety zkušeností ve farmaceutickém průmyslu mohu říci, že dostupnost produktů je jen špičkou ledovce. Je to výsledek důkladného plánování, komplexního vývoje strategie a zdlouhavého vyjednávání s klienty.

Na svou práci ve společnosti Zentiva jsem skutečně hrdá. Pracuji s týmem vášnivých a ambiciózních profesionálů, s využitím nejmodernějších zařízení, která nám umožňují pohlížet na budoucnost s jistotou.

Tyto silné vztahy s kolegy, partnery a klienty vytvářejí zdravé prostředí podporující rozvoj a angažovanost týmu. Díky tomu dosahujeme svých cílů."

STARÁME SE
Podporujeme naše výrobní a komerční týmy, aby byly co nejlepší. Máme silnou pozici, štíhlou a plochou organizační strukturu, a důsledně si stanovujeme priority. Každý den se řídíme našimi SuperpowerZ – jsme rychlí, efektivní, propojení, kreativní, inkluzivní a zodpovědní.

Seznamte se s Janet Lewis, vedoucí vědecké oblasti ve společnosti Zentiva – Spojené království


Janet Lewis, Head of Scientific Affairs Zentiva UK

“Vystudovala jsem chemii a ekonomii. Když jsem hledala své první zaměstnání, vývojové centrum Zentivy zrovna shánělo projektového manažera. Jsem velmi ráda, že mi společnost dala příležitost dělat práci, která pokrývala přesně to, co jsem chtěla – koordinovat a vést, být součástí výzkumu a vývoje a mít přesah do podnikání. Během své práce jsem se toho spoustu naučila, začala jsem jako projektová manažerka, a nyní již druhým rokem vedu oddělení PM. Je to zajímavá, složitá práce plná nových výzev, která mi však dává velký prostor pro kreativitu a osobní rozvoj. Je zásadní, aby pro mě práce byla smysluplná, a domnívám se, že vývoj inovativních a dostupných léků pro pacienty v Evropě i mimo ni toto kritérium splňuje. Jsem velmi hrdá, že jsem toho součástí! A v neposlední řadě – lidé ve společnosti Zentiva jsou prostě fantastičtí! Můj tým je zodpovědný za registraci našich marketingových povolení, zajištění kvality našich léků a příslušných operací, či sledování bezpečnosti našich léčivých přípravků při používání a poskytování lékařské a technické podpory obchodu, zákazníkům a v neposlední řadě i pacientům. Staráme se o to, aby byly léky bezpečné, kvalitní a účinné. Jsem pyšná na to, že mohu pracovat pro Zentivu, protože vím, že to, co ve své práci dělám každý den, pomáhá pacientům a přináší dostupné léky. “

STÁŽE

Seznamte se s Hanou Kratochvílovou, stážistkou ve společnosti Zentiva – Česká republika


Hana Kratochvilova

Svou kariérní cestu Zentivou jsem zahájila v prosinci 2020. Jako studentka Andragogiky a personálního řízení jsem v té době hledala společnost s milými lidmi, která by dala mladému člověku prostor pro rozvoj.
Zentiva se ukázala jako skvělá volba. Jako HR Trainee jsem se mohla podílet na „opravdových“ věcech a ne pouze pomáhat s tím, co nikdo jiný dělat nechtěl, což pro mě bylo klíčové.
Naše společnost mi nabídla skvělé prostředí pro rozvoj mých dovedností v náboru, zodpovídala jsem za nástupní dny našich nováčků, a nakonec jsem zastávala i mnohem složitější věci – mé jméno jste mohli vidět například v našem globálním newsletteru.
Během své stáže jsem se vždy cítila jako právoplatný člen naší HR komunity. Nakonec jsem dostala příležitost ukončit svou stáž o 5 měsíců dříve a nastoupila jsem na pozici Junior HR Generalist, tentokrát již na regulérní smlouvu. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pracovat právě pro Zentivu, a že mohu být součástí #WinningTeam(u) od samého začátku!