Zprávy ze společnosti Zentiva

9. listopadu 2022    /    Zprávy

Zentiva otevírá své brány pro mladé talenty v rámci projektu Big Step

PRAHA – 8. listopadu 2022 – Zentiva, jeden z největších výrobců léčiv v České republice, se připojila k Alianci pro mladé, s cílem posílit podporu mladých lidí a pomoci jim orientovat se v jejich kariéře. V listopadu se v rámci členství připojí k projektu Big Step, který umožňuje vysokoškolským studentům poznat různé společnosti a různá odvětví zevnitř. Letošním tématem je digitalizace. Zentiva podporuje mladé talenty také prostřednictvím stáží a partnerství ve vědecko-technologických klastrech.

„V Zentivě se hojně věnujeme podpoře mladých lidí, a to prostřednictvím stáží a partnerství se středními a vysokými školami. Je těžké rozhodnout se pro první zaměstnání nebo správnou cestu ve vzdělávání a zde můžeme pomoci svými zkušenostmi. Mladí lidé se mohou z našich postřehů učit a my se od nich můžeme učit také. Díky členství v Alianci pro mladé máme nyní možnost naše úsilí rozšířit. Věříme, že mladé generaci dokážeme přinést motivaci a inspiraci pro jejich další kariérní kroky,“ vysvětluje Ines Windisch, Head of HR, Communications & Sustainability v Zentivě.

Digitalizace, kyberbezpečnost i exkurze

V rámci projektu Big Step navštíví studenti 24. listopadu pražské sídlo Zentivy, kde se dozví o přístupu společnosti k digitalizaci. Čekají je workshopy na téma Klíčové pilíře pro digitalizaci společnosti a Jak chránit digitální nástroje a data před neustále se zvyšujícím rizikem v kyberprostoru. Formou case study se pak dozví něco o tom, jak může digitalizace pomoci v oblasti tzv. datového rozhodování. Zjistí, jak Zentiva díky digitalizaci vývoje léčiv posiluje svou konkurenceschopnost, a kde jsou v tomto procesu potřeba kreativní nápady a inovace. Na závěr návštěvy se také podívají do výzkumného a vývojového centra, které se nachází právě v Praze. Do programu se mohou zájemci přihlásit skrze registrační formulář.

„V Zentivě vidíme skvělé úspěchy, kdy naši kolegové začínali jako stážisté nebo studenti v jednom z našich programů a o pár let později zastávají odpovědné pozice v naší společnosti. Jsme hrdí na to, že máme různorodý tým, který spojuje mise zajistit dodávky vysoce kvalitních a cenově dostupných léků lidem, kteří jsou na našich produktech každý den závislí. Zveme všechny zájemce, aby se k nám 24. listopadu připojili v projektu Big Step a podívali se také na náš Talent Marketplace, pokud je nějaká z našich otevřených pozic zajímavá,“ dodává Ines Windisch.

Cílem Aliance pro mladé, která je dobrovolným sdružením 64 firem působících v České republice v různých odvětvích, je podporovat vzdělávání mladých, poskytovat jim relevantní kariérní příležitosti skrze různorodé iniciativy, a zvyšovat tak jejich uplatnitelnost na pracovním trhu. Jednou z iniciativ je projekt Big Step, který je letos v listopadu zavede do čtyř velkých firem – Zentivy, ČEZ, E.ON a České spořitelny.


O společnosti Zentiva

Zentiva je výrobcem vysoce kvalitních dostupných léčiv, které poskytuje pacientům v Evropě i za jejími hranicemi. Se svým týmem sestávajícím z více než 4 700 oddaných lidí a sítí výrobních závodů, včetně Prahy, Bukurešti a Ankleshwaru, usiluje Zentiva o to být lídrem v oblasti značkových generických léků v Evropě, aby co nejlépe uspokojovala každodenní potřeby lidí v oblasti zdravotní péče. Věříme, že lidé potřebují lepší přístup k vysoce kvalitním dostupným léčivům a zdravotní péči více než kdy dříve. Spolupracujeme se zdravotnickými pracovníky, lékárníky a orgány odpovídajícími za zdravotnické systémy na hledání řešení v oblasti snižování nákladů a zlepšování přístupu ke zdravotní péči. Více informací najdete na www.zentiva.cz.

Pro více informací kontaktujte:

Veronika Ocasio
Communication Specialist
Tlf.+420 722 980 358
E-mail: veronika.ocasio@zentiva.com