Zprávy ze společnosti Zentiva

Zentiva

26. ledna 2022    /    Zprávy

Zentiva má v České republice nové vedení

PRAHA– 26. ledna 2022: Boris Sananes se stává novým generálním manažerem společnosti Zentiva v České republice. Ve funkci střídá dosavadní generální manažerku Soňu Porubskou, která se přesouvá do globálního vedení společnosti na pozici Head of Corporate Affairs.

Boris Sananes nastoupil do Zentivy v roce 2014. Během svého dlouholetého působení tak měl možnost zažít fungování společnosti z různých úhlů pohledu. Ještě než byl jmenován na pozici generálního ředitele pro Českou republiku - vůbec největšího trhu společnosti, jejíž příběh se začal psát už před 530 lety - zastával v Zentivě různé vedoucí pozice. Boris Sananes se narodil ve Francii. Vystudoval obchod a finance na ESC Chambery a následně se kariérně věnoval oblastem jako Business Excellence, Sales a Trade.

„Jsem poctěn, že jsem získal důvěru k převzetí nové role ve vedení společnosti. Zentiva má v České republice krásnou historii, skvělý tým lidí i portfolio produktů. Cítím silnou zodpovědnost a tlak, který ale vnímám velmi pozitivně. Je to sice obrovská výzva, ale těším se na ni,“ říká Boris Sananes, nový generální ředitel Zentiva Česká republika.

Do nové pozice nastupuje s empatií a pokorou, což jsou podle něj nejdůležitější vlastnosti úspěšného lídra: „Věřím, že každý člověk pracuje nejlépe, když má pozitivní motivaci k dosažení cíle a dostává se mu prostoru dělat i nelehká rozhodnutí. Vždy jsem se snažil tvořit příjemné prostředí důvěry mezi kolegy, a v tom hodlám pokračovat i nadále,“ dodává Boris Sananes.

Boris Sananes střídá na své pozici Soňu Porubskou, která přebírá novou funkci v globální centrále Zentivy v Praze. Na pozici Head of Corporate Affairs bude zastupovat společnost v nadnárodní asociaci generických výrobců „Medicines for Europe“ a vrátí se také do představenstva České asociace farmaceutických společností (ČAFF). Zaměří se na přínos Zentivy jako farmaceutického výrobce v Evropě a zásadní roli, kterou společnost hraje při podpoře veřejného zdraví. V roce 2022 se bude věnovat předsednictví České republiky v Evropské unii, které se uskuteční v druhé polovině tohoto roku. Soňa Porubská odvedla vynikající práci při svém vedení společnosti v České republice a na Slovensku. Díky ní je dnes česká Zentiva předním hráčem na trhu.

„Umožnovat našim lidem pracovat na správných pozicích ve správný čas je naší dlouhodobou strategií. Boris a Soňa jsou toho skvělým příkladem. Předat vedení společnosti do rukou talentů nové generace je vždy speciálním a výjimečným okamžikem. Plně věříme, že se Borisovi povede vést Zentivu na našem domácím trhu vstříc úspěšné budoucnosti,“ říká Ines Windisch, Head of HR, Communication & Sustainability

„Být úspěšným lídrem pro mě znamená několik jednoduchých věcí. Musíte mít kolem sebe ty nejlepší lidi, nejlepší strategii a její nejlepší provedení. Na českém trhu hrajeme významnou roli partnera, na kterého se mohou pacienti spolehnout. Abychom si tuto roli udrželi, musíme kontinuálně pracovat na prohlubování vztahů s našimi partnery, bezchybně zajišťovat plynulé dodávky, a vstupovat do nových terapeutických oblastí. Bude mou nejvyšší prioritou toto vše zorganizovat, a vést Zentivu na cestě za úspěchem na českém trhu,“ říká Boris Sananes o své nové pozici.

O společnosti Zentiva

Zentiva je výrobcem vysoce kvalitních dostupných léčiv, které poskytuje pacientům v Evropě i za jejími hranicemi. Se svým týmem sestávajícím z více než 4 700 oddaných lidí a sítí výrobních závodů včetně vlajkových závodů v Praze, Bukurešti a Anklešváru usiluje Zentiva o to být lídrem v oblasti značkových generických léků v Evropě, aby co nejlépe uspokojovala každodenní potřeby lidí v oblasti zdravotní péče. Zakládáme si na tom, že zdravotní péče má být právem a nikoli výsadou. Lidé potřebují lepší přístup k vysoce kvalitním dostupným léčivům a zdravotní péči více než kdy dříve. Stojíme bok po boku se zdravotnickými pracovníky, lékárníky a orgány odpovídajícími za zdravotnické systémy, se kterými sdílíme stejný smysl pro povinnost pomáhat se snižováním nákladů a zlepšovat přístup ke zdravotní péči.

Media Contact

Mounira Lemoui
Head of Communications
ZENTIVA GROUP, a.s.
U kabelovny 529/16, Dolní Měcholupy, 102 00 Prague 10
Mobil: (+420) 727 873 159
E-mail:
mounira.lemoui@zentiva.com