Zprávy ze společnosti Zentiva

29. července 2020    /    Témata

Zentiva v České republice vyrobila 1,5 milionu dezinfekčních prostředků na ruce na pomoc proti onemocnění COVID-19

Praha – 29. července 2020: Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat proti onemocnění COVID-19, je pravidelné mytí rukou a používání dezinfekce. Pražský tým společnosti Zentiva proto vynaložil maximální úsilí na ochranu obyvatel České republiky, jehož výsledkem je vývoj a výroba účinného dezinfekčního prostředku na ruce – aktuálně bylo dosaženo výrobního objemu 1,5 milionu balení. Daný dezinfekční prostředek na ruce byl vyvinut, vyroben a dodán českým občanům do 4 týdnů od zavedení prvních ochranných opatření proti onemocnění COVID-19. Od uvedení produktu mimo to Zentiva věnovala přes 250 000 kusů nemocnicím, zdravotníkům, klíčovým pracovníkům a ohroženým osobám. Dezinfekční prostředky na ruce vyráběné v Praze nyní používají lidé v 10 evropských zemích, například na Slovensku, v Německu a ve Francii.

Zentiva každý den pomáhá chránit české občany a poskytuje jim potřebné léky. Jsem hrdý na náš výjimečný tým. Při první vlně pandemie onemocnění COVID-19 pracoval na zvýšení objemu dodávaných léčiv a zároveň se mu za pouhé čtyři týdny podařilo vyvinout a uvést na trh ochranný dezinfekční prostředek na ruce. Věřím, že zdravotníci i pacienti v Česku sáhnou vždy v případě potřeby po léčivech společnosti Zentiva – jako česká výrobní společnost totiž neustále pracujeme na tom, abychom jim v jejich úsilí maximálně pomáhali,“ uvedl Denis Paris, vedoucí výrobního závodu Zentivy v Praze.

V Praze bylo v prvních šesti měsících roku 2020 vyrobeno 69 milionů balení léčiv, což ve srovnání s rokem 2019 představuje 30% nárůst. Mimoto budeme investovat přes 300 milionů Kč do nových technologií a zařízení na zvýšení objemu dodávaných léčiv.

Náš příběh se začal psát před více než 500 let v malé pražské lékárně, na své kořeny a hluboký závazek vůči České republice jsme proto hrdí. Dnes jsme největším dodavatelem léčiv v České republice s jedinečným nastavením, včetně mezinárodního výzkumného a vývojového centra, rozsáhlých výrobních prostor a obchodního týmu se sídlem v Praze. Jsme česká společnost, která kromě České republiky zásobuje také celou Evropu i mimoevropské státy. Výrazně přispíváme k péči o veřejné zdraví, k jejímž pilířům patří právě základní ochrana, jako je dezinfekce rukou,“ dodala Soňa Porubská, ředitelka Zentivy pro Českou republiku a Slovensko

O společnosti Zentiva

Společnost Zentiva je výrobce cenově dostupných kvalitních léčivých přípravků pro evropské i mimoevropské pacienty. S více než 4 500 zaměstnanci a sítí výrobních závodů (včetně „vlajkových lodí“ v Praze, Bukurešti a Anklešvaru) je naším cílem dosáhnout vůdčí pozice v oblasti značkových i generických léčivých přípravků v Evropě a maximálně tak naplňovat každodenní potřeby všech osob v oblasti zdravotní péče.

V Zentivě věříme, že zdravotní péče má být právem, nikoli výsadou. Lidé dnes totiž více než kdy dříve potřebují lepší přístup k cenově dostupným kvalitním léčivým přípravkům a odpovídající zdravotní péči. Ve spolupráci s lékaři, lékárníky, velkoobchodníky, regulátory a státní správou tak poskytujeme každodenní řešení, která tvoří základ kvalitní zdravotní péče, bez níž se moderní společnost neobejde. Více informací o společnosti Zentiva najdete na www.zentiva.cz.  

Kontaktní osoba pro média:

Mounira Lemoui
Head of Communications
ZENTIVA GROUP, a.s.
U kabelovny 529/16, Dolní Měcholupy, 102 00 Prague 10
Mobil: (+420) 727 873 159
E-mail: mounira.lemoui@zentiva.com