Zprávy ze společnosti Zentiva

Zentiva in India

11. září 2019    /    Tiskové zprávy

Zentiva uzavřela smlouvu o koupi výrobního závodu v indickém Anklešvaru a rozšiřuje tak svoji globální výrobní působnost

PRAHA / BOMBAJ / ANKLEŠVAR – 11. září 2019: Zentiva Group, a.s., oznamuje uzavření smlouvy o převodu se společností Sanofi s cílem získat výrobní prostory v indickém Anklešvaru. Zentiva touto akvizicí rozšiřuje svoji působnost i schopnost své výrobní sítě a bude tak připravena zajistit kontinuitu dodávek kvalitních léčivých přípravků ještě většímu počtu pacientů.

„Rozšíření sítě výrobních závodů plně vlastněných Zentivou představuje klíčový faktor našeho budoucího úspěchu a zajistí ještě větší bezpečnost dodávek nejen pro obyvatele Evropy. Umožní nám realizovat další inovace a dosáhnout tak našich cílů v oblasti optimalizace provozu, zvyšování produktivity a urychlení růstu,“ uvedl generální ředitel Zentivy Nick Haggar. „Pevně věříme v úspěch anklešvarského týmu a další růst provozu.“

V souvislosti s rostoucí poptávkou po kvalitních a cenově dostupných léčivých přípravcích tato akvizice potvrzuje závazek Zentivy poskytovat maximální podporu lékárníkům, zdravotnickým pracovníkům i rozhodovacím orgánům při zlepšování přístupu ke zdravotní péči.

Za účelem maximalizace výrobních kapacit Zentiva již dříve v letošním roce rozšířila svoji síť prostřednictvím akvizice společnosti Solacium v Rumunsku a subjektu Creo ve Spojeném království a realizovala taktéž investice v řádu milionů eur ve výrobních závodech v Praze a v Bukurešti.

* Podmínkou uvedené transakce je schválení regulačních orgánů, schválení akcionářů a splnění určitých podmínek dle smlouvy o převodu závodu.

O výrobním závodu v Anklešvaru

Tento závod, založený v roce 1987, vyrábí meziprodukty a farmaceutické přípravky a disponuje střediskem pro chemický a biotechnologický vývoj. S roční produkcí přesahující 6 miliard tablet patří anklešvarský závod k jedněm z největších.

O společnosti Zentiva

Společnost Zentiva je výrobce dostupných kvalitních léčivých přípravků pro evropské i mimoevropské pacienty. S více než 3000 zaměstnanci a sítí výrobních závodů (včetně „vlajkových lodí“ v Praze a v Bukurešti) je naším cílem dosáhnout vůdčí pozice v oblasti značkových i generických léčivých přípravků v Evropě a maximálně tak naplňovat každodenní potřeby všech osob v oblasti zdravotní péče.

V Zentivě věříme, že zdravotní péče má být právem, nikoli výsadou. Lidé dnes totiž více než kdy dříve potřebují lepší přístup k dostupným kvalitním léčivým přípravkům a odpovídající zdravotní péči. Ve spolupráci s lékaři, lékárníky, velkoobchodníky, regulátory a státní správou tak poskytujeme každodenní řešení, která tvoří základ kvalitní zdravotní péče, bez níž se moderní společnost neobejde.

Kontaktní osoba pro média:

Ines Windisch
Head of Corporate Affairs & Human Resources
ZENTIVA GROUP, a.s.
U Kabelovny 130, 102 37 Praha 10, Česká republika
Mobil: (+420) 601 341 444
E-mail: ines.windisch@zentiva.com
www.zentiva.com