Zprávy ze společnosti Zentiva

Zentiva

2. března 2022    /   

Zentiva věnuje 100 000 balení léků na humanitární krizi na Ukrajině

PRAHA - 2. března 2022: Společnost Zentiva je předním výrobcem vysoce kvalitních a cenově dostupných léků s vlastním vývojem v Evropě. Zavázala se proto darovat 100 000 balení léků na programy humanitární pomoci zaměřené na pomoc občanům Ukrajiny.

Dodávky budou obsahovat život zachraňující léky, léky na kardiovaskulární onemocnění, léky proti bolesti a antiinfekční prostředky. Společnost spolupracuje s vládními a neziskovými organizacemi, které reagují na naléhavé žádosti ukrajinské vlády a ukrajinských občanů při překračování hranic do EU.

"Je zde skutečně naléhavá poptávka po lécích a další žádosti přicházejí velmi rychle. Společnost Zentiva má velké výrobní závody v České republice a v Rumunsku, a může tak rychle reagovat a podpořit občany Ukrajiny dodáním léků, které akutně potřebují. Jsme v úzkém kontaktu s několika vládami, kterým jsme se zavázali darovat 100 000 balení. Jsme připraveni," říká Soňa Porubská, Head of Corporate Affairs společnosti Zentiva.

Dodávka důležitých léků je součástí širšího spektra aktivit, kterými chce společnost podpořit ukrajinské občany, včetně týmu Zentivy na Ukrajině, jejich rodin a partnerů společnosti v zemi.

O společnosti Zentiva

Zentiva je výrobcem vysoce kvalitních dostupných léčiv, které poskytuje pacientům v Evropě i za jejími hranicemi. Se svým týmem sestávajícím z více než 4 700 oddaných lidí a sítí výrobních závodů včetně vlajkových závodů v Praze, Bukurešti a Anklešváru usiluje Zentiva o to být lídrem v oblasti značkových generických léků v Evropě, aby co nejlépe uspokojovala každodenní potřeby lidí v oblasti zdravotní péče. Zakládáme si na tom, že zdravotní péče má být právem a nikoli výsadou. Lidé potřebují lepší přístup k vysoce kvalitním dostupným léčivům a zdravotní péči více než kdy dříve. Stojíme bok po boku se zdravotnickými pracovníky, lékárníky a orgány odpovídajícími za zdravotnické systémy, se kterými sdílíme stejný smysl pro povinnost pomáhat se snižováním nákladů a zlepšovat přístup ke zdravotní péči. Více informací najdete na www.zentiva.cz.

Media Contact

Mounira Lemoui
Head of Communications
ZENTIVA GROUP, a.s.
U kabelovny 529/16, Dolní Měcholupy, 102 00 Prague 10
Mobil: (+420) 727 873 159
E-mail:
mounira.lemoui@zentiva.com