Zprávy ze společnosti Zentiva

Společnost Sanofi se stává vítězem soutěže Odpovědná společnost roku

Společnost Sanofi získala první místo v kategorii společensky přínosných projektů v nedávno konané soutěži Odpovědná firma roku 2016, jejímž cílem je zvyšovat povědomí.

Na základě rozhodnutí odborné poroty bylo v letošním roce uděleno ocenění pro společensky nejpřínosnější projekt společnosti Sanofi za její iniciativu „STK pro chlapy“, na níž firma spolupracuje s Nadačním fondem Petra Koukala. Účelem projektu je zvyšovat povědomí českých mužů o potřebě prevence onemocnění, zejména onkologických problémů, a nabízet jim zdravotní prohlídky.

„Těší nás jak samotné ocenění, tak skutečnost, že jen v tomto roce se projektu „STK pro chlapy“ zúčastnilo více než dvacet tisíc českých mužů, z nichž více než pět set absolvovalo preventivní prohlídku,“ říká tiskový mluvčí společnosti Sanofi Filip Hrubý

„I když z našich záznamů bohužel vyplývá, že většina mužské populace v České republice prevenci ignoruje a na pravidelné onkologické prohlídky chodí pouze jedna čtvrtina mužů.“

Soutěž Odpovědná firma roku, kterou vyhlašuje platforma Byznys pro společnost, podrobně hodnotí společensky odpovědné iniciativy českých firem a stupeň jejich integrace do podnikatelské činnosti firem.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.topodpovednafirma.cz a www.stkprochlapy.cz

Aktualizace: 25 října 2016

Společnost Zentiva je třetím * největším a nejrychleji rostoucím výrobcem generik v Evropě.