Zprávy ze společnosti Zentiva

Advent International ("Advent") a Sanofi vstoupily do exkluzivních jednání, v nichž by společnost Advent získala Zentivu. Sanofi prodejem evropské generické divize získá 1 919 milionů EUR. Nabídka společnosti Advent International je pevná, závazná a plně financovaná.

  • Advent International se rozhodla investovat do nákupu společnosti Zentiva, a to za účelem vytvoření nového, nezávislého Evropského lídra na poli generik.
  • Odprodej evropských generik je součástí strategie společnosti Sanofi s cílem zjednodušit a reorganizovat společnost.
  • Transakce a samotný prodej společnosti Zentiva se očekává před koncem roku 2018. Předcházet tomuto kroku budou jednání se zástupci a managementu a zaměstnanců vedení společnosti Sanofi, při dodržení obvyklých smluvních podmínek.

Paříž - 17. dubna 2018 - Advent International ("Advent") a Sanofi vstoupily do exkluzivních jednání, v nichž by společnost Advent získala Zentivu. Sanofi prodejem evropské generické divize získá 1 919 milionů EUR. Nabídka společnosti Advent International je pevná, závazná a plně financovaná.

Advent je globální investor, který má více než 25 let zkušeností s investováním do zdravotnictví. Má rozsáhlé zkušenosti s oddělováním firem a bude spolupracovat se společností Sanofi na vytvoření nové, nezávislého podnikání. Advent bude podporovat manažerský tým společnosti Zentiva při investicích do svých provozů, výrobních zařízení a do oblasti výzkumu a vývoje.

Zentiva je silná obchodní společnost s vysoce talentovanou pracovní silou, která doposud prokázala svůj potenciál růstu. Po komplexním přezkoumání a analýze strategie naší generického podnikání v Evropě jsme zjistili, že prodej Zentivy společnosti Advent je nejlepší volbou pro zajištění jejího dlouhodobého úspěchu," uvedl generální ředitel společnosti Sanofi Olivier Brandicourt.

"Již dlouho jsme se zajímali o farmaceutické odvětví generik, protože generika umožňují přístup k vysoce kvalitní léčbě většímu počtu lidí při nižších nákladech. Věříme, že Zentiva je skvělá platforma, plná talentovaných lidí, do kterých můžeme investovat za účelem vybudování nového nezávislého evropského lídra v oblasti generik, " komentovali společně Tom Allen, výkonný ředitel Advent International v oblasti zdravotní péče a Cédric Chateau, Generální ředitel společnosti Advent International ve Francii.

Očekává se, že transakce bude dokončena do konce roku 2018, a to po schválení příslušnými regulačními orgány. Tento proces bude probíhat při plném respektování sociálního dialogu se zástupci zaměstnanců společnosti Sanofi.

O společnosti Zentiva

Zentiva je agilní hráč v oblasti zdravotní péče, který poskytuje spolehlivý přístup po celé Evropě k širokému portfoliu generik, které pokrývá celou řadu terapeutických oblastí. Vedení společnosti Zentiva sídlí v Praze a poskytuje léčbu více než 40 milionům pacientů v 25 evropských zemích, působících na farmaceutickém trhu. Zentiva je společností s atraktivní vizí krátkodobého i střednědobého růstu. Zentiva je připravena se přizpůsobit řešením zaměřeným na zákazníky na třech evropských archetypech generických trhů (oblast farmacie, lékaři a velkoobchody). Integrovaný obchodní model společnosti Zentiva a panevropské obchodní působení z ní vytvářejí jednoho z největších generických hráčů v Evropě. V souladu s nejvyššími standardy kvality a bezpečnosti pracují flexibilní výrobní závody společnosti Zentiva v Praze a Bukurešti s partnery, kteří vyrábějí a distribuují více než 350 milionů balení každý rok.

O společnosti Advent International

Společnost Advent International, která byla založena v roce 1984, je jedním z největších a nejuznávanějších soukromých investorů na světě. Společnost investovala do více než 330 transakcí soukromého kapitálu ve 40 zemích a k 31. prosinci 2017 spravovala aktiva ve výši 35 miliard EUR. Společnost Advent s pobočkami na čtyřech kontinentech vytvořila globálně integrovaný tým více než 190 investičních profesionálů v celé Severní Americe, Evropě, Latinské Americe a Asii. Firma se zaměřuje na investice do pěti hlavních odvětví, včetně obchodních a finančních služeb; zdravotní péče; průmyslu; maloobchodu, oblast volnočasových aktivit, technologie, média a telekomunikace. Po více než 30 letech věnovaném mezinárodním investicím zůstává společnost Advent odhodlána spolupracovat s řídícími týmy, aby zajistila trvalý růst příjmů a výnosů pro své portfolio společností.
Další informace naleznete na adrese www.adventinternational.com

 

 

 

About Sanofi

Sanofi is dedicated to supporting people through their health challenges. We are a global biopharmaceutical company focused on human health. We prevent illness with vaccines, provide innovative treatments to fight pain and ease suffering. We stand by the few who suffer from rare diseases and the millions with long-term chronic conditions. With more than 100,000 people in 100 countries, Sanofi is transforming scientific innovation into healthcare solutions around the globe.

Sanofi, Empowering Life

Media Relations Contact 
Jean-Baptiste Froville
Tel. : +33 (0)1 53 77 46 46
mr@sanofi.com

Advent International Media Relations Contacts 
FTI Consulting UK 
Fergus Wheeler/Louisa Feltes 
Tel.: +44 203 727 1000
adventinternational@fticonsulting.com

FTI Consulting France
Astrid Villette 
Tel.:+33 (0) 1 47 03 69 51 
adventfrance@fticonsulting.com

Investor Relations Contact 
George Grofik
Tel.: +33 (0)1 53 77 45 45 
ir@sanofi.com

Sanofi Forward-Looking Statements 
This press release contains forward-looking statements as defined in the Private Securities Litigation Reform Act of 1995, as amended. Forward-looking statements are statements that are not historical facts. These statements include projections and estimates and their underlying assumptions, statements regarding plans, objectives, intentions and expectations with respect to future financial results, events, operations, services, product development and potential, and statements regarding future performance. Forward-looking statements are generally identified by the words “expects”, “anticipates”, “believes”, “intends”, “estimates”, “plans” and similar expressions. Although Sanofi’s management believes that the expectations reflected in such forward-looking statements are reasonable, investors are cautioned that forward-looking information and statements are subject to various risks and uncertainties, many of which are difficult to predict and generally beyond the control of Sanofi, that could cause actual results and developments to differ materially from those expressed in, or implied or projected by, the forward-looking information and statements. These risks and uncertainties include among other things, the uncertainties inherent in research and development, future clinical data and analysis, including post marketing, decisions by regulatory authorities, such as the FDA or the EMA, regarding whether and when to approve any drug, device or biological application that may be filed for any such product candidates as well as their decisions regarding labelling and other matters that could affect the availability or commercial potential of such product candidates, the absence of guarantee that the product candidates if approved will be commercially successful, the future approval and commercial success of therapeutic alternatives, Sanofi’s ability to benefit from external growth opportunities and/or obtain regulatory clearances, risks associated with intellectual property and any related pending or future litigation and the ultimate outcome of such litigation, trends in exchange rates and prevailing interest rates, volatile economic conditions, the impact of cost containment initiatives and subsequent changes thereto, the average number of shares outstanding as well as those discussed or identified in the public filings with the SEC and the AMF made by Sanofi, including those listed under “Risk Factors” and “Cautionary Statement Regarding Forward-Looking Statements” in Sanofi’s annual report on Form 20-F for the year ended December 31, 2017. Other than as required by applicable law, Sanofi does not undertake any obligation to update or revise any forward-looking information or statements.

Aktualizace: 17. dubna 2018

Společnost Zentiva je třetím * největším a nejrychleji rostoucím výrobcem generik v Evropě.